Zarządzenie NFZ dot. świadczeń odrębnie kontraktowanych

02 Grudnia 2019, 10:16 NFZ narodowy fundusz zdrowia

Wprowadzenie rozliczenia opłaty za dawkę terapeutyczną ubogoleukocytarnego koncentratu krwinek płytkowych z krwi pełnej - przewiduje zarządzenie NFZ opublikowane w piątek.

Chodzi o zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju świadczenia zdrowotne kontraktowane odrębnie.

- Niniejsze zarządzenie, w porównaniu do zarządzenia dotychczas obowiązującego, implementuje przepisy rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 12 sierpnia 2019 r. w sprawie określenia wysokości opłat za krew i jej składniki w 2020 r. (Dz. U. poz. 1611), w szczególności wprowadza rozliczenie opłaty za dawkę terapeutyczną ubogoleukocytarnego koncentratu krwinek płytkowych z krwi pełnej - czytamy w uzasadnieniu.

Zarządzenie przewiduje też zliberalizowanie przepisów przez umożliwienie czytelnego oznaczania podmiotu lub jego cech indywidualnych bez jednoczesnego nakładania na niego obowiązku stosowania pieczątki lub pieczęci jednostki. Ponadto poprawiono zarządzenie pod względem legislacyjnym, merytorycznym oraz językowym.

Zarządzenie wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2020 r.

Źródło: NFZ

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz