Przegląd prasy: interoperacyjne szpitale publiczne; regulacje dot. suplementów

Publiczne szpitale muszą być interoperacyjne - (Rzeczpospolita, Jan Pachocki, Michał Wojciechowski str. A20) -  Systemy informatyczne służby zdrowia powinny mieć jak najwięcej funkcjonalności, by dobrze współpracować z systemami innych obszarów. To ważne dla dobra pacjentów w erze cyfrowej rewolucji.  

Producenci suplementów: mamy samoregulację. Eksperci: a ustawa? - (Tygodnik Gazeta Prawna, str. C7) – Kolejna samoregulacja branży, tym razem uzgodniona z nadawcami telewizyjnymi, nie rozwiążę większości kłopotów. Choćby dlatego, że nie obejmuje promocji w internecie. Ale o zapowiadanej przez Ministerstwo Zdrowia ustawie urzędnicy już zapomnieli.

Leki na cukrzycę są bezpieczne - (Gazeta Polska, Adrian Siwek, str. 4) - Pacjenci z cukrzycą typu 2 powinni te leki zażywać i się nie przejmować. To jest jedyny przekaz, który powinien wyjść ze wszystkich instytucji zdrowia publicznego w Polsce - rozmowa z dr.hab. Jarosławem Pinkasem, głównym inspektorem sanitarnym.

Problem realny, ale nie siejmy paniki - (Super Express, Sandra Skibniewska, str. 8) –  Wywiad z prof. Marcinem Czechem, byłym wiceministrem zdrowia, na temat zanieczyszczonych leków na cukrzycę. 

Czy bezpieczne? - (Nasz Dziennik, Aneta Przysiężniuk-Parys, str. 6) - Leki na cukrzycę nadal ratują życie. Szef resortu zdrowia wyjaśnił, że Europejska Agencja Leków zaczęła badać nowymi metodami, bardzo dokładnie wszystkie substancje i odkryła śladowe ilości nitrozoamin w leku na cukrzycę.

Walka z klątwą Ondyny. Jest szansa, że Laura odzyska wolność -  (Polska The Times, Jolanta Gromadzka-Anzelewicz str. 42) - Artykuł dotyczący choroby rzadkiej zwanej klątwą Ondyny oraz sprzętu medycznego, z których chore dzieci mogłyby korzystać. 

 BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz