S. Gadomski: powszechna edukacja prozdrowotna musi wejść do szkół

06 Grudnia 2019, 9:44 sławomir gadomski

Powszechna edukacja prozdrowotna musi wejść do szkół - podkreślił w piątek wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski. Jak dodał zostało to wpisane do projektu Narodowej Strategii Onkologicznej.

S. Gadomski podczas Kongresu Zdrowia Publicznego w Warszawie wyjaśnił,  że do wprowadzenia takiej edukacji powszechnie w szkołach trzeba przygotować programy kształcenia, kadrę, co może potrwać dwa trzy lata.

- Na razie chcemy w ramach godzin wychowawczych czy pewnych godzin lekcyjnych już dziś wprowadzić pewne elementy nauki o zdrowiu - podkreślił S. Gadomski - My jako MZ już niedługo będziemy gotowi z pewnymi skryptami, żeby potem ewolucyjnie przejść do wprowadzenia przedmiotu - dodał.

Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec ocenił, że wprowadzenie nauki o zdrowiu jest niezbędne. Jak mówił, projekt NSO przewiduje wprowadzenie takiego przedmiotu od września 2022 r. ale wcześniej będą wprowadzane elementy edukacji prozdrowotnej w ramach innych przedmiotów. Dodał, że doświadczenia innych krajów dotyczące wprowadzenia do szkół nauki o zdrowiu są bardzo pozytywne.

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz