Przegląd prasy: nowe zasady reklamy wyrobów medycznych; pacjent w świetle wyroku o RDTL

10 Grudnia 2019, 9:18 prasa

Nawet 5 mln zł kary za niedozwoloną reklamę wyrobów medycznych – Dziennik Gazeta Prawna, Justyna Stefańczyk-Kaczmarzyk, Katarzyna Hałaburda, s. C7 – Dystrybutor nie zleci już reklamy bez pisemnego zatwierdzenia jej przez producenta. Blogger, opisując np. supersyrop na kaszel, będzie musiał poinformować  jaką korzyść odniósł z opublikowania opinii. Z reklam znikną wizerunki lekarzy i niejednoznaczne przekazy. 

Pacjent nie może być traktowany wyłącznie jako przedmiot rozliczeń między NFZ a szpitalem – Dziennik Gazeta Prawna, Grzegorz Heleniak, s. B10 – WSA w Warszawie stwierdził, że pacjent ma prawo zabierać głos w postępowaniach dotyczących finansowania leczenia w ramach ratunkowego dostępu do technologii lekowej (RDTL), przychylając się tym samym do skargi RPO. 

Ślamazarne wyjaśnienie szczepionkowego skandalu – Dziennik Gazeta Prawna, Patryk Słowik, Jakub Styczyński, s. A7 – Toczące się od niemal dwóch lat śledztwo potrwa jeszcze długo. I to mimo tego, że o priorytetowe zajęcie się sprawą wnioskował Zbigniew Ziobro. 

Miasta walczą z cukrzycą -  Rzeczpospolita, Joanna Ćwiek, s. A10 - Tylko prewencyjne działania w dużych miastach są w stanie zatrzymać epidemię cukrzycy na świecie. 

Zagrożone serce cukrzyka -  Rzeczpospolita, Joanna Ćwiek, s. A11 - Wiele osób z nieprawidłową glikemią dowiaduje się o swojej chorobie wtedy, gdy trafia do szpitala z dolegliwościami kardiologicznymi. 

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz