Prof. P. Czauderna zrezygnował z kierowania ABM

11 Grudnia 2019, 9:18 piotr czauderna

Prof. Piotr Czauderna złożył dymisję z funkcji prezesa Agencji Badań Medycznych. Jak informuje ABM, powodem była chęć powrotu do pracy klinicznej oraz badań naukowych.

Przypomnijmy, że prof. P.Czauderna objął stanowisko prezesa ABM we wrześniu tego roku Prof. Piotr Czauderna prezesem ABM. Z kolei na początku listopada zostali wybrani jego dwaj zastępcy Znamy zastępców prezesa Agencji Badań Medycznych

- W dniu 10.12.2019 r. Prezes Agencji Badań Medycznych, prof. Piotr Czauderna poinformował Ministra Zdrowia, prof. Łukasza Szumowskiego o złożeniu dymisji z pełnionego stanowiska. Przesłanką podjęcia tej decyzji była chęć powrotu do pracy klinicznej oraz badań naukowych, zarówno w wymiarze polskim, jak i międzynarodowym. Minister Zdrowia ze zrozumieniem odniósł się do decyzji Prezesa Agencji - informuje ABM.

- Pragniemy podziękować Panu Profesorowi Piotrowi Czaudernie za zaangażowanie w pracę na rzecz rozwoju Agencji Badań Medycznych i życzymy dalszych sukcesów zawodowych - napisali pracownicy ABM.

Prezes ABM jest powoływany w drodze konkursu na sześć lat przez ministra zdrowia. Złożenie rezygnacji przez prezesa Agencji to jeden z przypadków, gdy minister zdrowia może odwołać prezesa.

ABM została powołana na mocy uchwalonej w lutym tego roku ustawy o ABM. Główną rolą Agencji jest zapewnienie finansowania analiz i badań klinicznych w ochronie zdrowia, wspieranie rozwoju nauk medycznych i nauk o zdrowiu oraz przyczynianie się do wzrostu innowacyjności polskiej medycyny.

Źródło: ABM

BPO

Polecamy także:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

5 komentarzy

Gong Środa, 11 Grudnia 2019, 22:51
Rudy sie szykuje do grabiezy?
reCAPTCHA Środa, 11 Grudnia 2019, 20:49
Ciekawe czy dowiemy sie prawdy co zdarzyło się naprawdę.Może prof.Czauderna generalnie przejrzał na oczy/
cba Wtorek, 18 Lutego 2020, 9:50
oj, coś brzydko pachnie
PIGUŁA Środa, 11 Grudnia 2019, 17:37
ABM pewnie jest wielkim niewypałem i mądry człowiek natychmiast wycofał się.Co ma powiedzieć?
nfroz Środa, 11 Grudnia 2019, 11:05
Szopka na całego, rozdali kasę swoim i można się zwijać? teraz kolejny rudy rydz opanuje agencje, a pieniedzy dla chorych nie ma na leczenie