Jurek Owsiak u Marszałka Senatu

12 Grudnia 2019, 16:29 wośp
Marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki aktywnie włączy się w 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas spotkania w Senacie z szefem fundacji WOŚP Jurkiem Owsiakiem Tomasz Grodzki zadeklarował, że na aukcji charytatywnej, towarzyszącej finałowi Orkiestry będzie można  wylicytować obiad z nim oraz zwiedzanie w jego towarzystwie gmachu Senatu. Prof. Grodzki i Jurek Owsiak uzgodnili także zorganizowanie w Senacie debaty o tym, jak ratować z zapaści psychiatrię dziecięcą i młodzieżową.  

- Nie pamiętam finału Orkiestry w którym bym nie uczestniczył chociażby prostym datkiem – powiedział Marszałek po spotkaniu.  - Taka licytacja to dla mnie oczywista oczywistość’ – dodał.

Zaznaczył także, że wraz z szefem WOŚP rozmawiali o problemach, jakie napotyka psychiatria dzieci i młodzieży i zgodzili się,  że jest to mocno zaniedbany i gigantyczny problem.  

Marszałek Senatu zapowiedział, że prawdopodobnie jeszcze w styczniu, zorganizowana zostanie w Senacie debata na ten temat.  - Chcemy zaprosić tych, który się tym problemem zajmują i się na nim znają, i urządzić w Senacie poważną debatę, jak rozwiązać najbardziej palące problemy psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej  - powiedział prof. T. Grodzki.

Jerzy Owsiak zwrócił uwagę, że niezbędna jest dyskusja o tym, jak ratować oddziały psychiatryczne dla dzieci i młodzieży i o tym, jak rozmawiać o tym, z korzyścią dla pacjentów.  -Potrzebujemy takiej osoby jak pan – powiedział Szef WOŚP zwracając się do Marszałka Senatu, apelując o zorganizowanie debaty o psychiatrii dzieci i młodzieży po styczniowym finale Orkiestry.

Źródło: senat.gov.pl

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz