Szczepionki przeciwko HPV: są sygnały od producentów o ograniczonym dostępie

13 Grudnia 2019, 15:59 Szczepienia

- Mamy sygnały od producenta szczepionek przeciwko HPV. Jest ogólnoświatowe zainteresowanie i bardzo dużo osób zaczyna się wyszczepiać - poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski w piątek pytany o braki szczepionek przeciwko HPV.

 

Przypomniał, że refundacja szczepienia przeciwko HPV pojawiło się również w planie Narodowej Strategii Onkologicznej. - Chcielibyśmy, aby to była powszechna szczepionka, więc rozpoczęliśmy rozmowy z producentem aby zabezpieczyć dostawy do Polski - wyjaśnił.

- Duże kraje azjatyckie włączyły się w szczepienia i budowane są wręcz nowe fabryki, nowe linie produkcyjne szczepionek na HPV, aby zabezpieczyć dostępność - stwierdził.

Minister dopytywany o dostępność do szczepionek przeciwko ospie, zapewnił, że ministerstwo nie ma w tej chwili sygnałów co do braków na rynku takich szczepionek.

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

małpka Środa, 18 Grudnia 2019, 16:37
W takim razie trochę słabo, bo jednak te szczepionki są potrzebne w naszym kraju. Dziewczynki zwłaszcza powinny być w odpowiedni sposób chronione przed wirusem hpv. W moim wieku to kobiety jeśli się dowiedzą, że są jego nosicielkami to mogą zacząć stosować żel papilocare i kontrolować jak on wpływa na zmiany w budowie szyjki macicy. Całe szczęście są już potwierdzone badania, że ten żel faktycznie działa i jest też bezpieczny