Senat przyjął ustawę o zwiększenie funduszu zapasowego NFZ na 2019 r. z budżetu

18 Grudnia 2019, 16:46 kasa pieniądze

Senat przyjął z jedną poprawką  ustawę o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2019 (projekt rządowy), przewidującą zwiększenie o 2 mld zł funduszu zapasowego Narodowego Funduszu Zdrowia na sfinansowanie świadczeń opieki zdrowotnej oraz zasilenie Funduszu Wsparcia Policji kwotą w wysokości 1 mld zł. Poprawka zakłada, że fundusz zapasowy NFZ zostanie zwiększony nie o 2 mld zł, a o 3 mld zł. 

Ustawa umożliwia ponadto wykorzystanie do 30 kwietnia 2020 r. środków zaplanowanych w budżecie na 2019 r. przeznaczonych na: zakup ambulansów dla ratownictwa medycznego (20 mln 400 tys. zł); wydatki majątkowe dla samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (14 mln 202 tys. 272 zł).

Poprawka senacka zakłada, że fundusz zapasowy NFZ miałby wzrosnąć z 2 mld zł do 3 mld zł, a w celu dokonania wpłaty na fundusz zapasowy NFZ oraz wpłaty na Fundusz Wsparcia Policji minister finansów będzie mógł utworzyć rezerwę celową z kwoty wydatków zablokowanych do wysokości 4 mld zł, a nie 3 mld zł, jak zdecydował wcześniej Sejm.

Źródło: senat.gov.pl

BPO

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz