Lekarze rodzinni z FPZ dogadani z NFZ

23 Grudnia 2019, 9:22 porozumienie umowa uścisk dłoni

Lekarze rodzinni będą mogli spać spokojnie w te święta - zarówno Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia, jak i Federacja Porozumienie Zielonogórskie ustaliły warunki kontraktowania świadczeń w POZ na rok 2020.

- W piątek 20 grudnia 2019 r. zespół Negocjacyjny Federacji Porozumienie Zielonogórskie odbył kolejną turę rozmów na temat warunków kontraktowania świadczeń w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej na rok 2020 - taki komunikat pojawił się na stronie Federacji Porozumienie Zielonogórkie. Wcześniej o finiszu swoich negocjacji z Narodowym Fundszem Zdrowia informował PPOZ.
Stronę rządową w spotkaniu reprezentował Janusz Cieszyński - podsekretarz stanu reprezentujący Ministra Zdrowia oraz Adam Niedzielski- prezes NFZ. Jak podkreślili lekarze rodzinni, atmosfera spotkania była dobra i w efekcie stronom udało się wypracować konsensus.

- Przedstawiciele Federacji uzgodnili zasady funkcjonowania podmiotów POZ na rok 2020, które pozwalają na ich niezakłóconą pracę. Jest to dobra informacja zarówno dla naszych pacjentów, jak i dla wszystkich świadczeniodawców POZ w Polsce - przekonywał zespół negocjacyjny FPZ w składzie - Jacek Krajewski, Marek Twardowski, Tomasz Zieliński oraz Marek Sobolewski.

AM

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz