PPOZ zwołuje Nadzwyczajną Radę Powiatów i spotkanie Członków PPOZ ws. umów na 2020 r.

28 Grudnia 2019, 22:13 lekarz

Zarząd PPOZ zwołuje Nadzwyczajną Radę Powiatów i spotkanie Członków PPOZ ws. negocjacji PPOZ z NFZ umów na 2020 r. Jak ocenia Prezes PPOZ Bożena Janicka, "nigdy dotąd żaden z Prezesów NFZ nie wykazał się tak daleko idącym brakiem profesjonalizmu".

PPOZ opublikował komunikat z obrad zarządu z 27 grudnia br. "w związku z nadzwyczajną sytuacją". O tym, że nie udało się podpisać porozumienia pisaliśmy tutaj PPOZ: nie ma porozumienia z Narodowym Funduszem Zdrowia
 
W trakcie spotkania zarządu PPOZ omówiono:
1. Negocjacje dotyczące przedłużenia obecnych umów- negocjacje PPOZ 18.12.2019
2. Warunki finansowe na rok 2020/2021 (zestawienie uzgodnień NFZ i PPOZ spisane przez Prezesa NFZ).
3. Dodatkowe środki finansowe (propozycja PPOZ).
4. Jednostronną próbę zmiany ustaleń przez Prezesa NFZ.
5. Wizytę V-Prezesa NFZ w siedzibie PPOZ-23.12.2019.
6. Interwencje PPOZ w rozliczenia grudnia 2019.
7. Bezprecedensowy komunikat Centrali NFZ z dnia 24 grudnia.
 
- Zarząd podjął decyzję o upublicznieniu przebiegu negocjacji. Podsumowując powyższe, Zarząd PPOZ zaplanował dalsze działania, gdyż nigdy dotąd żaden z Prezesów NFZ nie wykazał się tak daleko idącym brakiem profesjonalizmu - czytamy w komunikacie.
 
Zarząd PPOZ zwołał więc Nadzwyczajną Radę Powiatów i spotkanie Członków PPOZ na 29 grudnia.
 
- Nadmieniamy, iż w tej sytuacji mimo wszystko zaproponowaliśmy kompromisowe rozwiązanie, które pozwala na podpisanie umów na przyszły rok. Zostały przekazane one ustnie i pisemnie Prezesom Centrali NFZ i Ministrowi Zdrowia - podkreśliła Prezes PPOZ Bożena Janicka.
 
 
NFZ o gotowości Prezesa do zawarcia porozumienia
 
24 grudnia br. NFZ opublikował informację prasową ws. finansowania świadczeń w POZ. - W związku z procesem negocjowania warunków umów w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej oraz komunikatem Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia z dnia 22 grudnia 2019 r. informujemy, że w dniu 18 grudnia 2019 r.  strony uzgodniły warunki porozumienia, które nie zostało podpisane mimo gotowości Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia do jego zawarcia - czytamy w informacji.

Jednocześnie NFZ poinformował, że porozumienie dotyczące warunków finansowania świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej zostało podpisane z Federacją Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia „Porozumienie Zielonogórskie”. Lekarze rodzinni z FPZ dogadani z NFZ

Projekt regulacji dotyczących ww. zagadnień został opublikowany na stronie internetowej Narodowego Funduszu Zdrowia.

 
Źródło: PPOZ, NFZ
 
BPO
Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz