PPOZ: nadal brak porozumienia z NFZ

30 Grudnia 2019, 15:39 Janicka

Dzisiaj w Centrali NFZ w Warszawie odbyły się kolejne rozmowy z przedstawicielami PPOZ ws. warunków zawarcia umów z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej na 2020 rok. Jak informuje PPOZ, porozumienia nadal nie ma.

PPOZ poinformował w ponieziałek, że w rozmowach na zaproszenie Prezesa NFZ, Adama Niedzielskiego, z inicjatywy Janusza Cieszyńskiego, Ministra Zdrowia wzięli udział: Adam Niedzielski – Prezes NFZ, Bernard Waśko – Wiceprezes ds. Medycznych, Filip Nowak – Wiceprezes ds. Operacyjnych, Dariusz Jarnutowski – Dyrektor Departamentu  Ekonomiczno-Finansowego,  Damian Jakubik – Dyrektor Biura Prawnego oraz Leszek Szalak – Dyrektor Departamentu Świadczeń Opieki Zdrowotnej. 

Z koeli Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia reprezentowali: Bożena Janicka – Prezes PPOZ oraz Jarosław Król – Członek Zarządu PPOZ.

… – Rozmowy nie doprowadziły do zawarcia  porozumienia. Obie strony pozostały przy swoich stanowiskach. Prezes NFZ nie zgodził się na zawarcie umów na wcześniej uzgodnionych warunkach  finansowych, głównie na wzrost stawki bazowej od stycznia 2020 do wysokości 13,81 zł. Wyraził gotowość renegocjacji umów najwcześniej na przełomie kwietnia/maja przyszłego roku. W tej sytuacji decyzje co do podpisania umów na przyszły rok zapadną po kolejnym posiedzeniu Zarządu PPOZ (...) –poinformowała Bożena Janicka, prezes PPOZ w wydanym w poniedziałek popołudniu komunikacie.

Źródło: PPOZ

BPO

Polecamy także: 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz