RPO pyta o sprawę doktora Haidara ze szpitala w Białej Podlaskiej

02 Stycznia 2020, 9:59 rpo

Co doprowadziło do tego, że szpital traci cenionego specjalistę? – pyta RPO w oficjalnym piśmie dyrektora szpitala Adama Chodzińskiego.

Riad Haidar traci stanowisko ordynatora neonatologii. Decyzja polityczna?

RPO dowiedział się z mediów o odejściu z pracy w Szpitalu Wojewódzkim w Białej Podlaskiej dr. Riada Haidara, który na podstawie kontraktu był zatrudniony do 31 grudnia 2019 r. na stanowisku ordynatora oddziału neonatologii.

- Dr R. Haidar przez 30 lat z sukcesem kierował tym oddziałem, jest wysokiej klasy specjalistą w tej dziedzinie medycyny. Z informacji medialnych wynika, że dyrektor szpitala co prawda zaproponował lekarzowi po upływie kontraktu dalszą pracę, ale nie na stanowisku ordynatora. To stanowisko ma być obsadzone w drodze konkursu przez inną osobę – wskazuje RPO.

Jak relacjonuje, dr R. Haidar uznał, że nie będzie mógł pracować jako zwykły lekarz na oddziale, który przez 30 lat prowadził. Uważa też, że choć w październiku został wybrany na posła na Sejm, nadal mógłby pracować jako ordynator – przecież już przez dwie kadencje był radnym sejmiku wojewódzkiego i jednocześnie kierował oddziałem neonatologii.

Dlatego RPO prosi dyrektora szpitala A. Chodzińskiego o wyjaśnienie decyzji.

Źródło: RPO

BPO

 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz