"Wojna polityczna sprowadzona do oddziałów dla noworodków"

02 Stycznia 2020, 13:48

- Członkowie Prawa i Sprawiedliwości rozwalają służbę zdrowia, a wojna polityczna sprowadzona została na oddziały szpitalne, gdzie leczone są noworodki – mówili podczas briefingu prasowego w Sejmie posłowie Platformy Obywatelskiej Jan Grabiec, Barbara Nowacka.

Przypomnijmy, że po prawie 30 latach kierowania oddziałem neonatologicznym, uznawanym za jeden z najlepszych w Polsce, Riad Haidar został odwołany. Decyzję podjąć miał dyrektor szpitala w Białej Podlaskiej, który jest radnym Zjednoczonej Prawicy, zaraz po tym, gdy Riad Hajdar powołany został na posła Sejmu z ramienia Platformy Obywatelskiej. Pisaliśmy o tym tutaj: Riad Haidar traci stanowisko ordynatora neonatologii. Decyzja polityczna?

Posłowie Platformy podczas czwartkowego briefingu w Sejmie odnosząc się do sytuacji posła-lekarza podkreślili, że zwolnienie z pracy ze względu na poglądy polityczne jest niezgodne z prawem. Żądają uzasadnienia zwolnienia ordynatora oddziału przez dyrektora szpitala.

Posłowie wystąpili w tej sprawie także do Marszałka Województwa Lubelskiego, jako organu zarządzającego placówką i Marszałek Sejmu, jako „odpowiedzialnej za to by bronić godności i możliwości wypełniania mandatu parlamentarzystów, by zbadała tę sprawę i broniła posła przed dyskryminacją.”

- Żądamy podjęcia działań i niedyskryminowania lekarza, za to jakie ma poglądy polityczne. W tej sprawie powinna liczyć się fachowość, profesjonalizm i to czy lekarz jest w stanie udzielić pomocy dzieciom. W innym przypadku jest to działanie na szkodę lekarza i dzieci – mówił poseł J. Grabiec.

JK

Polecamy także:

RPO pyta o sprawę doktora Haidara ze szpitala w Białej Podlaskiej

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz