Prof. Bogdan Chazan zrezygnował z funkcji konsultanta wojewódzkiego ds. ginekologii i położnictwa

03 Stycznia 2020, 9:28 DZIECKO NIEMOWLE

Dotychczasowy konsultant wojewódzki w dziedzinie ginekologii i położnictwa prof. Bogdan Chazan zrezygnował z tej funkcji. 

Zobacz również:

Jak podaje Gazeta Wyborcza, rezygnacja prof. Bogdana Chazana nastąpiła pod koniec 2019 r. Na jego miejsce wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz powołał prof. Wojciecha Rokitę, kierownika Kliniki Ginekologii i Położnictwa Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach - podaje Gazeta Wyborcza.

Prof. Rokita świętokrzyskim konsultantem był do 2017 roku. Z funkcji miał zrezygnować z przyczyn osobistych. Jak podaje "GW" podczas jego kilkuletniej kadencji na stanowisku konsultanta w regionie odnotowano wiele sukcesów. Znacząco spadła umieralność okołoporodowa noworodków, choć wcześniej Świętokrzyskie było najgorsze w kraju.

Dwa lata temu powołanie Chazana, lekarza z Warszawy, na stanowisko świętokrzyskiego konsultanta wywołało ogromne protesty. Prof. Bogdan Chazan jest znanym obrońcą życia, przeciwnikiem aborcji. Nie ukrywał, że jest przeciwnikiem in vitro. Podczas pełnienia funkcji konsultanta wojewódzkiego nie przeprowadzał kontrowersyjnych kontroli, nie narzucał również lekarzom swojego zdania - podaje GW.

Źródło: Gazeta Wyborcza 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz