Przeciwdziałanie agresji wobec pielęgniarek - spotkanie w MZ coraz bliżej

10 Stycznia 2020, 11:27 ozzpip

W związku z kolejnym przypadkiem agresji wobec pacjentów i personelu medycznego (Szpital w Gdańsku - Zaspa) w czwartek 9 stycznia br. na wniosek Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w Departamencie Pielęgniarek i Położnych Ministerstwa Zdrowia odbyła się rozmowa organizacyjna dotycząca ustalenia składu osobowego spotkania na temat bezpieczeństwa pracowników w podmiotach leczniczych.

Jak poinformował OZZPiP, w rozmowie wzięła udział Przewodnicząca Związku Krystyny Ptok oraz Dyrektor Departamentu Greta Kanownik. 

W spotkaniu na temat bezpieczeństwa pracowników w podmiotach leczniczych, organizowanym na wniosek Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, wezmą udział przedstawiciele reprezentatywnych organizacji związkowych zawodów medycznych, przedstawiciele pracodawców, strony rządowej i policji, a także wojewodowie.

OZZPiP w grudniu ub. roku ponownie wystąpił do MZ o takie spotkanie OZZPiP ponownie pisze do MZ ws. przeciwdziałania agresji wobec pielęgniarek

Związek zapowiedział, że o szczegółach będzie informować wkrótce.

Źródło: OZZPiP

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz