Prezydium NRL apeluje o powołanie w Sejmie Podkomisji ds. projektu o zawodzie lekarza

10 Stycznia 2020, 12:51 Lekarze

Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej apeluje do Sejmowej Komisji Zdrowia o powołanie Podkomisji specjalnej do rozpatrzenia projektu nowelizacji ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty.

Projekt nowelizacji ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty został we wtorek przyjęty przez Radę Ministrów Rząd przyjął projekt noweli ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty 

W związku z przyjęciem przez Radę Ministrów projektu nowelizacji ww. ustawy (7 stycznia br.) i zapowiedzią skierowania tego projektu do dalszych prac legislacyjnych w Sejmie RP, Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej zwróciło się w piątek z apelem do Sejmowej Komisji Zdrowia o powołanie specjalnej Podkomisji.

- Zastosowanie takiego rozwiązania organizacyjnego w pracy Komisji Zdrowia Sejmu RP jest niezbędne przede wszystkim ze względu na obszerność proponowanych zmian, a także szczególną materię, która została poddana nowelizacji (ustawa ta jest jednym z aktów prawnych mających fundamentalne znaczenie dla funkcjonowania opieki zdrowotnej w Polsce) - podkreśla samorząd lekarski.

Według NRL o konieczności szczególnie wnikliwego rozpatrzenia przyjętego przez Radę Ministrów projektu świadczy choćby obszerność wykazu zgłoszonych i w większości nieuwzględnionych uwag, zgłoszonych na etapie konsultacji publicznych projektu ustawy, a także fakt dokonania znaczących zmian w stosunku do ostatniej konsultowanej wersji projektu.

Źródło: NRL

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz