E-recepty: tylko 60 proc. lekarzy zarejestrowanych w systemie p1

13 Stycznia 2020, 16:04 lekarz- komputer- laptop- internet- e-zdrowie

65 proc. placówek medycznych i blisko 60 proc. lekarzy było podłączonych do systemu e-zdrowie (P1) na przełomie roku - poinformowało redakcję Polityki Zdrowotnej Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. Obowiązek wystawiania e-recept wszedł w życie 8 stycznia br. Pierwszego dnia liczba wystawionych e-recept wyniosła ponad 2 miliony

Zapytaliśmy CSIOZ o liczbę lekarzy oraz placówek medycznych, które do 8 stycznia br. zarejestrowały się i mogą wystawiać e-recepty.

- Na przełomie roku blisko 65 proc. placówek medycznych i blisko 60 proc. lekarzy było podłączonych do systemu e-zdrowie (P1) - poinformował wydział komunikacji systemu e-zdrowia.

Jak zaznacza CSIOZ "z punktu widzenia powszechności e-recepty istotny jest jednak inny wskaźnik, mianowicie: podmioty lecznicze, które wystawiły 99 proc. recept w 2019 roku są już w systemie e-zdrowie (P1) i wystawiają e-recepty".

Z danych CSIOZ wynika ponadto, że 8 stycznia br. zostało wystawionych 2 039 224 e-recept i jednocześnie zapisanych ponad 3 mln dokumentów realizacji recepty (tzw. DRR). O liczbie wydanych 8 stycznia e-recept informował wiceminister na TT J. Cieszyński: wczoraj wystawiono ponad dwa miliony e-recept

Centrum pytane o ewentualne problemy techniczne związane z uruchomieniem obowiązku 8 stycznia br., podkreśliło, że od dnia wejścia w życie obowiązku wystawiania e-recept nie zaobserwowało problemów technicznych związanych z większą liczbą wystawionych dokumentów.

BPO

Polecamy także:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz