MZ szuka wykonawcy kampanii internetowej o Funduszach Europejskich w sektorze zdrowia

14 Stycznia 2020, 11:03 Fundusze Europejskie

Ministerstwo zdrowia szuka wykonawcy ogólnopolskiej kampanii internetowej promującej Fundusze Europejskie w sektorze zdrowia, jako wpływające na wzrost bezpieczeństwa zdrowotnego obywateli.

Przedmiotem zamówienia jest opracowanie i realizacja ogólnopolskiej kampanii promującej działania i efekty w ramach POIiŚ i POWER; z udziałem już wyprodukowanych czterech 30-sekundowych klipów wideo (do znalezienia na kanale YT Ministerstwa Zdrowia; playlista „Zdrowie jest najważniejsze”).

Grupą docelową kampanii są osoby dorosłe w wieku 18-65, ze szczególnym uwzględnieniem liderów opinii w sektorze ochrony zdrowia, tj. właścicieli i menagerów podmiotów leczniczych (prywatni, publiczni), lekarzy, pielęgniarek, położnych oraz ratowników medycznych, mediów (branżowych – ochrona zdrowia, ogólnopolskie), rektorów uczelni wyższych, na których prowadzone jest kształcenie na kierunkach medycznych.

Zadania wykonawcy

Zadania wykonawcy to m.in. zaplanowanie szczegółowego planu kampanii internetowej, z uwzględnieniem:

i)       sieci Google Display Network – w tym portali o tematyce związanej z ochroną zdrowia (dla menedżerów ochrony zdrowia, kadry zarządzającej, specjalistów itp.),

ii)      reklam video za pośrednictwem minimum 2 serwisów VOD np. Ipla TV, TVN Player, VOD Onet oraz YouTube,

iii)    reklamy i promocji postów zamieszczanych na profilach pn. zdrowiejestnajwazniejsze Facebook i Instagram – mających na celu zwiększenia liczby obserwujących (Facebook – do 800, Instagram – do 1 500);

Do zadań należy też: zakup mediów, przeprowadzenie i rozliczenie z Zamawiającym kampanii internetowej, optymalizacja działań, tzn. bieżący monitoring statystyk, minimalizacja kosztów za pozyskanie akcji (kliknięcie lub odsłona), maksymalizacja pozyskanych akcji; przestrzeganie zasad obowiązujących na poszczególnych serwisach oraz nie podejmować działań nieetycznych w celu zwiększenia liczby użytkowników poszczególnych profili; opracowanie i przedstawienie raportu końcowego, zawierającego analizę skuteczności kampanii, w podziale na wykorzystane media.

Cechy kampanii

Jak wskazuje MZ w opisie zamówienia, kampania ma mieć wizerunkowy i nowoczesny charakter oraz powinna uwzględniać przedstawienie korzyści obywatela/ pacjenta; ma zainspirować do zmiany postaw i wzrostu świadomości na temat funduszy europejskich w sektorze zdrowia. Kampania ma mieć zasięg ogólnopolski oraz gwarantować dotarcie do grupy docelowej.

Przekaz musi wskazywać, że fundusze europejskie dla zdrowia wpływają na wzrost bezpieczeństwa zdrowotnego obywateli. Komunikat powinien skupić się na pokazaniu efektów w postaci nowoczesnej infrastruktury i wyposażenia, programów profilaktycznych oraz szkolenia kadry medycznej.

Ponadto przekaz ma jednoznacznie wskazywać, że fundusze unijne są dostępne i dają możliwość kreowania pozytywnych zmian w codziennym życiu.

Wskaźniki do osiągnięcia

Narzędzia kampanii

Wskaźnik

Wartość do osiągnięcia

1

Reklama w GDN

Kliknięcia

50 000

2

Portale VOD

Wyświetlenia

1 000 000

3

Facebook

Obserwujący

800

4

Instagram

Followersi

1500

Termin realizacji i czas trwania to "minimum 2 tygodnie; minimum 1 mln wyświetleń i 50 tys. kliknięć + social media".

MZ wymaga, aby wykonawca posiadał doświadczenie w realizacji kampanii internetowych. Warunkiem jest wykonanie 3 usług o wartości min. 20 000 zł każda w ostatnich 3 latach. Ponadto Wykonawca ma zapewnić co najmniej jedną osobę z doświadczeniem w realizacji kampanii internetowych. Warunkiem jest wykonanie 3 kampanii (co najmniej GDN i Facebook) w ostatnich 3 latach. 

Kryteria wyboru

Cena stanowi 70 proc. wagi kryterium. 15 proc. można otrzymać za podanie więcej niż 2 serwisów VOD; każdy kolejny 3 proc.
- maksymalnie 5 dodatkowych serwisów VOD.  Kolejne 15 proc. można uzyskać za zwiększenie liczby obserwujących na Facebooku lub Instagramie MZ ponad wymagane wskaźniki, każde kolejne 100 osób – 5 proc. 

Odpowiedź w postaci oferty cenowej MZ przyjmuje do 17 stycznia 2020 r., w formie elektronicznej na adres: zamowieniapublicze@mz.gov.pl.

Źródło: MZ

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz