CBA: Dyrektor małopolskiego oddziału PFRON z zarzutami korupcji

14 Stycznia 2020, 11:22 cba

Były senator RP, jego syn oraz dyrektor małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zostali zatrzymani przez krakowskich funkcjonariuszy CBA z podejrzeniem przyjęcia wielomilionowych łapówek - podało Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Wobec oskarżonych, funkcjonariusze krakowskiej delegatury CBA prowadzą postępowanie w sprawie "podejmowania się pośrednictwa w załatwieniu spraw w zamian za korzyści majątkowe, a także powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych oraz samorządowych województwa małopolskiego oraz udzielania korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne, w związku z pełnieniem tych funkcji". Do tej pory zarzuty w tej sprawie usłyszało 24 podejrzanych.

We wtorek zatrzymano w tej sprawie byłego senatora RP VIII kadencji, jego syna oraz dyrektor małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. 

Wszyscy mają zostaną przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Katowicach, gdzie usłyszą zarzuty korupcyjne - były senator i jego syn usłyszą między innymi zarzuty przyjęcia wielomilionowych łapówek, natomiast dyrektor PFRON usłyszy zarzut wręczenia korzyści majątkowej w formie kontraktów zawartych z Fundacją Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz