Lekcje o zdrowiu jeszcze w tym roku w szkołach, ale nie jako odrębny przedmiot

15 Stycznia 2020, 11:56 dziecko szkoła uczeń

W tym roku wprowadzimy lekcje o zdrowiu w szkołach - zapowiedział w środę wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski. Jak dodał, nie będzie to odrębny przedmiot, jak postulował resort zdrowia, ale lekcje realizowane w ramach innych przedmiotów.

Wiceminister poinformował dziennikarzy, że w środę rano spotkał się z przedstawicielami Ministerstwa Edukacji Narodowej. Jak ustalono, lekcje o zdrowiu mają wejść do szkół jeszcze w tym roku, jednak nie jako odrębny przedmiot.

Dopytywany o to, w ramach jakich przedmiotów odbywać się będą lekcje o zdrowiu, odparł, że w tej sprawie trwają jeszcze ustalenia i nie zapadła ostateczna decyzja. 

Wprowadzenie do szkół przedmiotu „Wiedza o zdrowiu” przewidziano w projekcie Narodowej Strategii Onkologicznej, który obecnie jest w konsultacjach międzyresortowych.

Wprowadzenie takiego przedmiotu postulował także Rzecznik Praw Pacjenta. Ministerstwo Edukacji Narodowej  konsekwentnie informowało zaś, że nie są prowadzone żadne prace dot. włączenia takiego dodatkowego przedmiotu do obecnej podstawy programowej. Według MEN, treści dotyczące wiedzy o zdrowiu są już w obecnej podstawie programowej kształcenia ogólnego oraz w przepisach prawa oświatowego.

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz