A. Duda: Narodowa Strategia Onkologiczna na ostatniej prostej

17 Stycznia 2020, 9:16 szumowski duda podpis prezydent

Jesteśmy na ostatni etapie przygotowań Narodowej Strategii Onkologicznej. Trwają ostatnie przygotowania w Ministerstwie Zdrowia we współpracy ze mną – podkreślił w czwartek w Opolu Lubelskim prezydent Andrzej Duda.

CzytajProblem z kredytem po przebytym nowotworze? Strategia Onkologiczna to ułatwi

Andrzej Duda w Opolu Lubelskim podkreślał, że wciąż aktualnym postulatem społecznym jest naprawa ochrony zdrowia.

– Jeżeli popatrzymy w perspektywie ostatnich 30 lat, nikomu się to jeszcze tak naprawdę nie udało. Były różne próby podejmowane, różnie się one kończyły, niestety najczęściej niepowodzeniem. Dobrych zmian, rzeczywiście dobrych, na przestrzeni ostatnich 30 lat nie było zbyt wiele – stwierdził Prezydent.

– Wszystkie wskaźniki jednoznacznie mówią, że śmiertelność w Polsce na przestrzeni najbliższych zbliżających się kilkunastu lat i przyszłych dziesięcioleci to będą choroby nowotworowe – powiedział i stwierdził, że "musimy się na to przygotować" poprzez wdrożenie narodowej strategii onkologicznej.

Podkreślił, że rząd jest "na ostatnim etapie przygotować Narodowej Strategii Onkologicznej" - Powstała (NSO - przyp. red.) z mojej inicjatywy specjalna ustawa, do której w tej chwili jest pisana strategia, trwają ostatnie przygotowania w Ministerstwie Zdrowia we współpracy ze mną, we współpracy z Narodową Radą Rozwoju – poinformował Andrzej Duda.

– Mam nadzieję, że niedługo z panem ministrem Łukaszem Szumowskim będziemy w stanie tę Narodową Strategię ogłosić. Zobaczycie państwo wizję przyszłej polityki ochrony zdrowia i funkcjonowania systemu pomocy osobom, które są chore na choroby onkologiczne, a przede wszystkim, jak będzie wyglądała w tym zakresie profilaktyka – dodał Prezydent.

Czytaj również:

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz