Leki w przetargach. Kto największym dostawcą leków w grudniu?

17 Stycznia 2020, 14:19 dane dokumenty raport

W grudniu 2019 r. dokonano rozstrzygnięć 3 479 części przetargowych na dostawę leków. Ich łączną wartość opiewała na kwotę ponad 897,52 mln zł - wynika z raportu przygotowanego przez PressInfo.pl

Zestawienie zostało przygotowane na podstawie informacji zamieszczonych w Biuletynie Zamówień Publicznych i Suplemencie do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej (TED). Analiza obejmuje wyłącznie postępowania przetargowe, które zakończyły się wyłonieniem wykonawcy zamówienia.

Województwem, w którym rozstrzygnięto przetargi na najwyższą łączną kwotę jest woj. mazowieckie. Łączna suma przetargów w tym regionie wyniosła ponad 212 mln zł. Jedocześnie to w woj. mazowieckim ogłoszono największą liczbę rozstrzygnięć zadań przetargowych, było ich łącznie 565. 

 

Następne w kolejności liczby rozstrzygnięć zadań przetargowych i ich wartości były województwa śląskie i małopolskie rozstrzygając kolejno 510 i 324 zadań przetargowych oraz wartości 176,69 mln zł i 163 mln zł.

 

Liderzy w branży

Liderem pod względem ilości wygranych zadań przetargowych związanych z dostawą leków jest firma Urtica sp. z o.o., która wygrała 937 części przetargowych o łącznej wartości 220,5 mln zł.

Największa wartość pojedynczego przetargu wyniosła 18,43 mln zł. Ogłoszony został przez SPZOZ Szpital Uniwersytecki w Krakowie. Zwycięzcą w tym przetargu była spółka KOMTUR POLSKA  

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz