Przegląd prasy: Polacy na zdrowie płacą z własnej kieszeni

20 Stycznia 2020, 8:48 Przegląd prasy

Za brak środków na ochronę zdrowia Polacy płacą z własnej kieszeni – Super Express, s.7 – Polacy wydają niemal 10 mld zł rocznie na prywatne świadczenia zdrowotne – nie wliczając w to kosztów leków.

Gorący kartofel: badania zanieczyszczeń leków – Dziennik Gazeta Prawna, s.A2 – Resort zdrowia chciał badań leków z metmorfiną w kraju. GIF czeka na wyniki europejskie.

Młodzi lekarze czują się oszukani, a resort twierdzi, że wszystko realizuje – Dziennik Gazeta Prawna, s.B11 – Spotkanie ministra zdrowia z rezydentami zakończyło się bez przełomu. Następne spotkanie zaplanowano na 3. Lutego.

Lekarz rodzinny też wyleczy ból – Rzeczpospolita, s.A16- Medyk w przychodni będzie musiał założyć pacjentowi kartę oceny natężenia bólu i obowiązkowo go leczyć. Dotyczy to też POZ.

Weekend

Karczewski się zaplątał -  Gazeta wyborcza, s.4 – B. Marszałek Senatu, Stanisław Karczewski jako senator zarobił ponad 400 tys. zł na płatnych dyżurach. W tym czasie miał przebywać na bezpłatnym urlopie.

Pacjenci w pułapce między programami – Gazeta Wyborcza, s.5 – Z powodu zmian na liście refundacyjnej, pacjenci z obniżoną odpornością zarażeni WZW zostali bez leku – podają lekarze i  fundacja „Gwiazda Nadziei”.

Tygodniki

Jak słodkości niszczą mózg – Newsweek, s.76-79- „Cukier wcale nie krzepi,  wręcz przeciwnie – utrudnia zapamiętywanie i powoduje uzależnienie”.  O podatku cukrowym w Polsce.

Rok sukcesów, rok nadziei – Do Rzeczy, s. 88-93 – Skrót z debaty „Do Rzeczy”, „Wizjonerzy zdrowia” – czy w Polsce leczymy tak jak w Europie i jakie są największe wyzwania w 2020r. W debacie udział wzięli m.in. dr Roman Topór-Mądry, AOTMiT oraz Maciej Miłkowski, MZ. O cukrzycy, onkologii i chorobach rzadkich;

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz