Polak Ambasadorem Europejskiego Towarzystwa Transplantacji Krwi i Szpiku

22 Stycznia 2020, 9:29 krew krwiodawstwo badania hemofilia

Władze Europejskiego Towarzystwa Transplantacji Krwi i Szpiku (European Society for Blood and Marrow Transplantation EBMT) wybrały Jarosława Bilińskiego z Katedry i Kliniki Hematologii, Onkologii i Chorób Wewnętrznych UCK WUM na młodego ambasadora swojej organizacji.

Zaszczyt ten przypada wąskiemu gronu profesjonalistów przed 35 rokiem życia, którzy co roku wybierani są przez władze EBTM.

"W trakcie oceny kandydatur pod uwagę brane są takie kryteria jak: kwalifikacje akademickie, osiągnięcia i zaangażowanie w rozwój transplantacji komórek krwiotwórczych i terapii komórkowej. Pełniący tę funkcję budują fundamenty młodej społeczności EBTM poprzez m. in promocję dorocznych spotkań EBMT wśród swoich kolegów oraz aktywny udział w sesjach i relacjonowanie ich"- czytamy w komunikacie WUM.

Warto podkreślić, że Jarosław Biliński działa nie tylko w obszarze hematoonkologii, ale również aktywnie zajmuje się systemem ochrony zdrowia. Był jednym z liderów protestu rezydentów OZZL, który zakończył się w lutym 2018 roku.

AM

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz