Prace nad RTR zostaną ponownie uruchomione w lutym

24 Stycznia 2020, 10:25 Jadwiga Emilewicz

Prace nad stworzeniem mechanizmu Rozwojowego Trybu Refundacyjnego, wspierającego badania i produkcję leków w Polsce - ruszą ponownie w lutym - zapowiedziała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Refundacyjny Tryb Rozwojowy (RTR) to planowany mechanizm wparcia oparty na różnicowaniu trybu refundacji przez publicznego płatnika  dla firm prowadzących lub finansujących badania i rozwój w Polsce oraz firm, które taką działalność prowadzą poza Polską.

Minister podczas konferencji prasowej w czwartek zapowiedziała wznowienie pracy grupy, która pracowała nad RTR-em. Prace mają ruszyć ponownie w lutym. Jak dodała, to jeden z celów postawionych przez premiera Mateusza Morawieckiego. Wyraziła nadzieję, na wspólne doprowadzenie tego projektu do końca wspólnie z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim.

- To co jest naszym celem, jeśli chodzi o przyciąganie inwestycji, to oczywiście jesteśmy zainteresowani inwestorami, którzy będą tutaj budować laboratoria, nawiązywać relacje z polską infrastrukturą naukowo-badawczą - mówiła J.Emilewicz.

Jak dodała, w tej kadencji równie ważne jak RTR będzie to, aby powstał hub biotechnologiczny, w którym - ma nadzieję - "uczestniczyć będą najbardziej innowacyjne firmy, polski świat nauki z niewielką obecnością sektora publicznego".

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz