W RCB dziś spotkanie robocze z przedstawicielami ministerstw ws. koronawirusa

28 Stycznia 2020, 8:56

W Rządowym Centrum Bezpieczeństwa we wtorek przed południem zaplanowano robocze spotkanie z udziałem przedstawicieli ministerstw i instytucji, aby omówić bieżącą sytuację związaną z koronawirusem z Chin. Pojedyncze przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzono już w Europie: we Francji i Niemczech.

Jak wyjaśniła we wtorek rano w rozmowie z Polityką Zdrowotną Anna Adamkieiwcz z Wydziału Polityki Informacyjnej RCB, spotkanie zaplanowano we wtorek rano w siedzibie RCB. Podkreśliła, że spotkanie odbywa się na szczeblu roboczym.

- W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele ministerstw: zdrowia, spraw wewnętrznych i administracji, spraw zagranicznych oraz przedstawiciele Głównego Inspektoratu Sanitarnego, a także Lotniska Chopina - poinformowała.

- Spotkanie ma dotyczyć sytuacji związanej z koronawirusem, bieżących informacji i ewentualnych rekomendacji - dodała A. Adamkiewicz.

W poniedziałek minister zdrowia Łukasz Szumowski oraz Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas odbyli spotkanie w sprawie koronawirusa.

Koronawirus, który prawdopodobnie pojawił się pod koniec 2019 roku w Wuhanie w Chinach, - jak podają chińskie władze - zabił do tej pory w Chinach 81 osób, a na świecie wykryto już ponad 2,8 tys. przypadków zakażeń, z czego zdecydowaną większość w Chinach. Pojedyncze przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzono już w Europie: we Francji i Niemczech. W Polsce pod obserwacją w Krakowie przebywało dwoje dzieci z objawami przeziębienia po powrocie z Chin, jednak nie potwierdzono u nich zakażenia nowym koronawirusem.

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz