FDA ostrzega o lukach w oprogramowaniu aparatury medycznej

28 Stycznia 2020, 11:12 raper GIS haker internet bezpieczeństwo

Urząd ds. bezpieczeństwa leków i żywności (Food and Drug Administration, FDA) ostrzega przed podatnym na ataki hakerskie sprzętem medycznym produkowanym przez firmę GE Healthcare Systems (GEHC).

Luki w systemie wykryto w urządzeniach ApexPro i CARESCAPE (wersja oprogramowania: 4.2 i wcześniejsze), a także w stacji CIC Pro Clinical (wersja oprogramowania 4.x, 5.x)

Urządzenia te są używane głównie w placówkach opieki zdrowotnej do kontrolowania parametrów pacjenta, takich jak: temperatura, bicie serca, ciśnienie krwi, oraz do monitorowania stanu pacjenta w placówce np. z poziomu pokoju pielęgniarskiego.

FDA stwierdza, że błędy wykryte w urządzeniach, mogą pozwolić potencjalnym hakerom na zdalne przejęcie dostępu oraz wyciszenie sygnałów alarmowych emitowanych przez urządzenia. Hakerzy mogą również wygenerować fałszywe alarmy, a także modyfikować ustawienia innych urządzeń połączonych z atakowanym sprzętem działających w obszarze jednej sieci.

Do tej pory FDA nie otrzymała żadnych informacji o zdarzeniach z wykorzystaniem luk bezpieczeństwa w aparaturze- czytamy w komunikacie.

źródło: WyrobyMed

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz