3 mln zł na profilaktykę obrzęku limfatycznego po leczeniu raka piersi

29 Stycznia 2020, 15:30 pieniądze

MZ ogłasza nowy konkurs w Programie Wiedza Edukacja Rozwój. Chodzi o 3 mln zł na profilaktykę obrzęku limfatycznego po leczeniu raka piersi.

Jak informuje MZ, konkurs na profilaktykę obrzęku limfatycznego po leczeniu raka piersi jest kolejnym, na który przeznacza środki z Funduszy Europejskich. 

Celem konkursu jest zmniejszenie  o 10 proc. ryzyka wystąpienia obrzęku limfatycznego u kobiet po leczeniu raka piersi poprzez edukację i rehabilitację oraz poprawę lub podtrzymanie wydolności fizycznej. 

W konkursie wybrany ma zostać jeden projekt, który będzie przewidywał wdrożenie modułu centralnego pilotażowego programu profilaktycznego. Zadaniem realizatora będzie prowadzenie działań promocyjno-szkoleniowych i zapewniających ewaluację programu. Działania te mają się przyczynić do wspierania realizatorów, którzy zostaną wybrani na poziomie makroregionów w drugim konkursie. 

O środki mogą ubiegać się uczelnie medyczne, instytuty badawcze oraz podmioty posiadające umowę z NFZ na leczenie szpitalne w zakresie onkologia lub chirurgia.

Wnioski przyjmowane będą od 29 lutego do 6 kwietnia br.

Źródło: MZ

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz