Rada Przejrzystości oceni zasadność szczepionki przeciw pneumokokom w powszechnym szczepieniu

31 Stycznia 2020, 10:46 Szczepienia

W najbliższy poniedziałek Rada Przejrzystości przy AOTMiT przygotuje stanowisko ws. zasadności stosowania w powszechnym szczepieniu realizowanym w ramach Programu Szczepień Ochronnych (PSO) szczepionki przeciwko pneumokokom, z uwzględnieniem porównania skuteczności dostępnych szczepionek dla dzieci PCV13 i PCV10 w aspekcie aktualnych badań nad immunogennością obu preparatów, która posłuży do weryfikacji aktualnego sposobu zabezpieczania szczepionki do szczepień obowiązkowych w ramach PSO. Tymczasem 13 stycznia br. ministerstwo ogłosiło przetarg na szczepionkę skoniugowaną przeciwko pneumokokom dla dzieci.

13 stycznia Ministerstwo Zdrowia ogłosiło przetarg na zakup szczepionki skoniugowanej przeciwko pneumokokom dla dzieci. Jak wynika z ogłoszenia chodzi o 260 tys. dawek. Termin składania ofert to 14 lutego br.

Obecnie refundowana jest szczepionka 10-walentna.

Co jeszcze zaopiniuje Rada?

Ponadto porządek obrad posiedzenia Rady Przejrzystości w poniedziałek obejmuje:

Przygotowanie stanowiska w sprawie oceny leku UPTRAVI (seleksypag) w ramach programu lekowego „Leczenie tętniczego nadciśnienia płucnego (TNP) (ICD-10: I27, I27.0)”

Przygotowanie opinii o projekcie programu polityki zdrowotnej współfinasowanego przez UE w ramach EFS: „Profilaktyka wtórna dla osób po udarze w województwie śląskim – diagnostyka migotania przedsionków”.

Źródło: AOTMiT

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz