Zmiana planu finansowego NFZ: 242 mln zł na nowy model psychiatrii dziecięcej

10 Lutego 2020, 10:00 kasa pieniądze

Zwiększenie o ponad 242,5 mln zł planowanych na 2020 rok kosztów świadczeń opieki zdrowotnej w oddziałach wojewódzkich Funduszu na wdrożenie od dnia 1 kwietnia 2020 r. nowego modelu opieki psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży - zakłada opublikowane w poniedziałek zarządzenie NFZ o zmianie planu finansowego.

Chodzi o zarządzenie nr 17/2020/DEF ws. zmiany planu finansowego NFZ na 2020 r.

Jak wyjaśnia NFZ, Prezes NFZwystąpił do Ministra Zdrowia oraz Ministra Finansów z prośbą o wyrażenie zgody na zwiększenie planowanych na 2020 r. kosztów świadczeń opieki zdrowotnej w oddziałach wojewódzkich NFZ w wysokości  242 592 tys. zł. Zgody te zostały wyrażone przez Ministra Zdrowia 27 stycznia 2020 r. oraz Ministra Finansów 7 lutego 2020 r.

- Zwiększenie planowanych na 2020 rok kosztów świadczeń opieki zdrowotnej w oddziałach wojewódzkich Funduszu pozwoli na zabezpieczenie środków finansowych niezbędnych w celu wdrożenia od dnia 1 kwietnia 2020 r. nowego modelu opieki psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży określonego w przepisach rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 14 sierpnia 2019 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień(Dz. U. poz. 1640) - wskazuje Fundusz. Psychiatria dziecięca: jest zarządzenie NFZ dot. nowego modelu opieki

Podział pomiędzy poszczególne oddziały wojewódzkie NFZ środków finansowych przeznaczonych na opiekę psychiatryczną i leczenie uzależnień dla dzieci i młodzieży w odniesieniu do środków przeznaczonych na świadczenia opieki zdrowotnej udzielane na:

-   I poziomie referencyjnym został oparty na zadeklarowanej przez poszczególne oddziały wojewódzkie NFZ wartości postępowań w sprawie zawarcia umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej,

-   II i III poziomie referencyjnym został oparty na algorytmie podziału środków ustalonym na potrzeby planu finansowego na rok 2020.

Źródło: NFZ

BPO

Polecamy także: 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz