T. Grodzki: "Leczenie nowotworów jest ważniejsze niż propaganda"

13 Lutego 2020, 9:51 Tomasz Grodzki

Senat odrzucił zmianę ustawy o radiofonii i telewizji oraz ustawy o opłatach abonamentowych. Tym samym nie zgodził się na prawie 2 mld zł rekompensaty dla mediów publicznych. Marszałek Tomasz Grodzki zapowiada poprawkę do budżetu, która przewiduje przeznaczenie tej kwoty na onkologię.

- Dobrze się składa, że Narodowa Strategia Onkologiczna została przyjęta. Senat nie zgodził się na 2 mld zł wsparcia dla TVP, gdy na chemioterapię wszystkich nowotworów złośliwych w Polsce wydaje się znacznie mniej - komentował na swoim twitterze marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Zapowiedział złożenie poprawki do budżetu, "aby te środki i szybko przekazać na onkologię."

-Rozumiem, że Sejm jej nie odrzuci gdyż trudno być przeciw zwiększeniu finansowania onkologii!"- dodał.

W drugim wpisie Marszałek dodaje:

Senat nie zgodził się na wsparcie TVP kwotą 2 mld zł-gdy na chemioterapię wszystkich nowotworów złośliwych w Polsce wydaje się znacznie mniej! Przez to wiele nowoczesnych form terapii jest niedostępnych!Trzeba to szybko naprawić.Leczenie nowotworów jest ważniejsze niż propaganda.

 

//Aktualizacja:

- Dziwie się, że Pan Marszałek Grodzki nie zauważył, że z różnych źródeł tych pieniędzy jest więcej na ochronę zdrowia. szkoda, że nie był tak zapobiegliwy w tej sprawie, kiedy był w opcji rządzącej.Wszystko musi mieć swój porządek i telewizja publiczna powinna otrzymać dofinansowanie - komentował propozycje marszałka, przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia, Tomasz Latos (PiS)  

JK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz