Chiny wprowadzają nowe procedury. Nawet 10-krotny wzrost stwierdzonych zakażeń koronawirusem

13 Lutego 2020, 14:19 smog, maska, epidemia, wirus, chiny, koronawirus

Od dziś będziemy mieli każdego dnia pełniejsze informacje dotyczące epidemii COVID-19, w związku z przyjęciem przez Chiny nowych zaleceń WHO. Teraz władze Chin będą podawać liczbę nowych chorych i zgonów na podstawie nie tylko i wyłącznie przebadanych i potwierdzonych przypadków, a na podstawie obrazu klinicznego. W niektórych regionach wykrywalność choroby wzrosła nawet dziesięciokrotnie w stosunku do dnia poprzedniego.

Do dziś większość zgonów, prawdopodobnie z powodu koronawirusa, następowała przed otrzymaniem ostatecznych wyników testów diagnostycznych i klasyfikowano je jako wirusowe zapalenie płuc nieznanego pochodzenia, a nie koronawirusa.

Epidemiolodzy od początku alarmowali, że chińska metoda na podawanie statystyk jest błędna i znacznie zaniża dane. Władze prowincji Hubei podając dane w oparciu o nowe wytyczne, potwierdziły te obawy.

W prowincji zaczęto diagnozować pacjentów bez oczekiwania na wyniki testów RNA, a na podstawie analizy wyników tomografii komputerowej, która uwidacznia zmiany chorobowe w płucach. Według regionalnej komisji zdrowia nowa procedura przyspieszy leczenie i zwiększy szanse jego powodzenia.

W prowincji Hubei odnotowano w środę rekordowy wzrost liczby zachorowań. Odnotowano wówczas 14 840 zakażeń i 242 zgony z powodu zakażenia koronawirusem. Dobowa liczba zgonów była tego dnia dwa razy wyższa, a wykrytych infekcji było blisko dziesięć razy więcej, niż dnia poprzedzającego.

Do czwartku w Chinach infekcję potwierdzono u prawie 60 tys. osób. 1367 spośród zakażonych zmarło, a 5911 pacjentów wyzdrowiało i zostało już wypisanych ze szpitali - podały w czwartek chińskie media, powołując się na najnowsze dane państwowej komisji zdrowia.

Tymczasem w Parlamencie Europejskim, wiceminister zdrowia Waldemar Kraska bierze udział w nadzwyczajnym posiedzeniu ws. koronawirusa zorganizowanej przez Europejską Radę ds. Zatrudnienia, Polityki Społecznej, Zdrowia i Ochrony Konsumentów .

JK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz