Zbliża się fala protestów fizjoterapeutów

18 Lutego 2020, 12:52 Fizjoterapeuci

Głodówka, absencje chorobowe i "białe miasteczka" - takie działania od marca planują fizjoterapeuci z publicznych placówek ochrony zdrowia, jeśli minister zdrowia do tego czasu nie zawrze porozumienia w sprawie wynagrodzeń.

14 lutego odbyło się spotkanie przedstawicieli Zarządów Krajowych OZZ Pracowników Fizjoterapii (OZZPF), OZZ "Fizjoterapia" oraz KZZ Pracowników Medycznych Laboratoriów Diagnostycznych, po którym na Facebooku pojawiła się deklaracja kolejnych protestów. 

"Cieszymy się ze udało nam się zjednoczyć środowisko fizjoterapeutów i diagnostów laboratoryjnych ‼️PROTESTY NADCHODZĄ!! - czytamy na profilu OZZPF.

 

Jak komentuje dla Polityki Zdrowotnej przewodniczący zarządu krajowego OZZPF Tomasz Dybek, do końca lutego wszyscy fizjoterapeuci z 63 oddziałów terenowych związku, wejdą w spory zbiorowe ze swoimi pracodawcami

-Od marca zaczniemy przygotowania do działań związanych z absencją chorobową w pracy, głodówką oraz organizacji „białych miasteczek” - zapewniał Tomasz Dybek. - Chyba, że ministerstwo dogada się z nami i zmieni wskaźniki przeliczania wynagrodzeń w ustawie o ustalaniu najniższego wynagradzania pracowników placówek medycznych.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz