Ruszają bezpłatne warsztaty radzenia sobie ze stresem w chorobie nowotworowej

18 Lutego 2020, 15:07 rak nowotwór chemioterapia onkologia pacjent

Rusza program bezpłatnych warsztatów radzenia sobie ze stresem „Zdrowiej”, skierowanych do osób chorujących onkologicznie i ich bliskich. Celem projektu jest pomoc w radzeniu sobie ze stresem i emocjami związanymi z procesem leczenia. Organizatorem jest Ruch Społeczny Polskie Amazonki.

Najbliższy cykl warsztatów realizowany w Warszawie rozpoczyna się 25 lutego.

- W trakcie procesu leczenia możesz bardzo dużo dla siebie zrobić - odpowiednim trybem życia, pielęgnowaniem odporności psychicznej, rozwijaniem konstruktywnego, wspierającego sposobu myślenia – mówią organizatorzy programu „Zdrowej” i zapraszają na bezpłatne warsztaty, które pomagają lepiej radzić sobie ze stresem towarzyszącym chorobie.

- To co możemy zrobić, to spróbować zrobić coś dla siebie, wzmacniając działanie terapii medycznych. Możemy uczyć się metod, które pomogą stawić czoło wyzwaniom jakie niesie choroba, lepiej radzić sobie ze stresem, stworzyć własne strategie rozwiązywania pojawiających się problemów. Dlatego chcemy wspierać osoby chore onkologicznie w kształtowaniu nastawienia oraz sposobu myślenia, który będzie pomagać w zdrowieniu. Serdecznie zapraszamy do udziału w naszych spotkaniach. Będziemy dzielić się praktycznymi ćwiczeniami oraz wiedzą, które wzmacniają wewnętrzne zasoby w trakcie choroby”– mówi Elżbieta Kozik, prezes Ruchu Społecznego Polskie Amazonki.

Warsztaty będą się odbywać co wtorek od 25 lutego do  31 marca, godz.17.30-19.30 w Akademii Psychologii Zorientowanej na Proces przy ul. Madalińskiego 89 lok. 1 w Warszawie (Mokotów). Udział w spotkaniach jest bezpłatny.

Jak wyglądają warsztaty?

Podczas warsztatów pacjenci dowiedzą się m.in. jak pomagać sobie w trudniejszych chwilach,  jak zadbać o siebie i podnieść swoją energię, jak radzić sobie z emocjami i myślami, jak wspierać bliskich w chorobie. Program warsztatów łączy narzędzia coachingu kryzysowego i techniki uważności (mindfulness). 

W ramach programu na stronie www.ruchspoleczny.org.pl została przygotowana specjalna zakładka „Zdrowiej”, która służy jako baza online treści i narzędzi prezentowanych podczas spotkań i warsztatów, a tym samym otwiera projekt na potrzeby wszystkich chorych onkologicznie.

Źródło: mat. pras.

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz