MZ: Dziś ze szpitala wyjdą wszystkie osoby z obserwacji po powrocie z Wuhan

19 Lutego 2020, 10:06

Dziś (środa, 19 lutego) do godziny 13:00 z wojskowego szpitala we Wrocławiu wyjdą wszystkie z 30 osób poddanych obserwacji po powrocie z Wuhan - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Minister zdrowia w środę powiedział, że dotychczas w Polsce nie potwierdzono żadnego przypadku koronawirusa.

-Jednocześnie podkreślamy, że pojawienie się tego koronawirusa również nic nie zmieni w naszym postępowaniu, wszystkie procedury są wdrożone - zapewnił.

Jak przedstawił minister, 30 Polaków wróciło na początku lutego z Wuhan specjalnym samolotem na lotnisko we Wrocławiu, skąd zostali przewiezieni na obserwację i badania do Wojskowego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.Badania laboratoryjne na obecność koronawirusa w próbkach pobranych od tych osób nie potwierdziły obecności tego wirusa. 

Podczas konferencji ministerstwo poinformowało również, że w najbliższych dniach będzie zorganizowany powrót dwóch kolejnych Polaków z chińskiego Wuhanu.

-W Wuhan nadal jest dwóch obywateli Polski. Zgłosili oni chęć powrotu do kraju. W ciągu najbliższych dni będziemy ten powrót do kraju organizowali - mówił minister zdrowia. Zaznaczył, że tryb postępowania będzie taki sam jak w przypadku poprzedniej ewakuacji Polaków. 

Chodzi o dwóch Polaków, którzy nie zdecydowali się wrócić poprzednim transportem z Wuhan Ich transport do kraju ma odbywać się przy wsparciu rządu Francji. W jego organizację zaangażowane są także Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Ministerstwo Obrony Narodowej- uzupełnił wiceminister Waldemar Kraska.

BPO, JK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz