Lekarze zarzucają ministrowi kłamstwo

19 Lutego 2020, 17:19 pieniądze

-Słucham przedstawicieli izb lekarskich. Mówią jednoznacznie, że już nie chcą i nie postulują zwiększania wynagrodzeń lekarzy - mówił w czwartek (13 lutego) wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski w Sejmie. Lekarze odpowiadają, że swoich postulatów nie zmieniają, a słowa ministra "to kłamstwo". Wzywają Ministerstwo do sprostowania wypowiedzi.

Czytaj rownież: J. Cieszyński: lekarze stażyści dwukrotnie w tym roku dostaną podwyżkę

- Czytam bardzo ciekawy wywiad z przewodniczącą Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych, która mówi: Wreszcie zaczęto nas szanować, wreszcie nie jesteśmy na granicy wynagrodzenia minimalnego, wreszcie ktoś nas dostrzegł i te wynagrodzenia zwiększył. Słucham przedstawicieli okręgowych izb lekarskich, Naczelnej Izby Lekarskiej – mówią jednoznacznie, że już nie chcą i nie postulują zwiększenia wynagrodzeń lekarzy, że nie taki jest cel ich działań. Ratownicy – kolejna grupa. Ale nawet odwołując się do budżetu państwa – inspekcja sanitarna, trochę zapomniana. Ponad 220 mln zł – to jest też zwiększenie kwoty na wynagrodzenia w tej grupie - mówił wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski podczas czwartkowych obrad w Sejmie.

"Czy dzieję się coś „o nas, bez nas”?" - pyta lekarz Bartosz Fiałek, który opublikował nagranie z wypowiedzią ministra na twitterze. 

Do wypowiedź przedstawiciela resortu odniosło się ostro środowisko lekarskie. Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie odniosła się do wypowiedzi ministra komentując: "nie wiemy o co chodziło Ministrowi Gadomskiemu, ale wiemy, że podawanie dalej w taki sposób takich słów może nie służyć jedności środowiska lekarskiego".

Ostro do wypowiedzi wiceministra odniósł się Michał Bulsa z Naczelnej Rady Lekarskiej stwierdzając, że wypowiedź ministra "to kłamstwo". -Proszę o natychmiastowe sprostowanie! Nie pozwolimy podzielić środowiska medycznego - komentował.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

Jurek Czwartek, 20 Lutego 2020, 10:31
Kiedy ten cyrk się skończy? Czekam aż wszyscy lekarze zjednoczą się i wspólnie zaprotestują bo granica absurdu i manipulacji przesuwana jest coraz dalej w tym państwie z dykty...