Przegląd prasy

20 Lutego 2020, 9:02 prasa

Weryfikacja lekarskiej lojalności – Dziennik Gazeta Prawna, s.B8 – NFZ sprawdza, czy medycy, którzy podpisali tzw. Lojalki, nie łamią ich warunków.

Psycholodzy w publicznym systemie ochrony zdrowia są niedoceniani – dziennik Gazeta Prawna, s.B10 – Rozmowa z Katarzyną Sarnicką, psychologiem klinicznym, przewodniczącą OZZ Pscyhologów o roli i statusie psychologów w publicznej ochronie zdrowia.

Z polisą na wirusa – Rzeczpospolita, s.G5 – Epidemie przeważnie są wyłączone z ochrony w polisach turystycznych, co oznacza, że w razie zachorowania trzeba się leczyć na własny koszt.

Bajka o 1 proc. aptek w województwie – Rzeczpospolita, s.A17 – Rozmowa z Pauliną Kieszkowską-Kapik z KRK nt. dot. zapisów zakazujących wydawania nowych zezwoleń przy kapitałowej koncentracji aptek ponad 1 proc.

W oczekiwaniu na wynik – Parkiet, s.4 – Celon Pharma uzyskała kolejny patent na inhibitory kinazy PI3K oraz ich zastosowanie w leczeniu chorób zapalnych oraz terapiach kardiologicznych.

Opóźnienie ścięło zalecenie dla Mabionu – Puls Biznesu, s.19 –Analytik BM PKI BP obniżył rekomendację dla farmaceutycznej spółki i uważa, ze akcje są obecnie zbyt ryzykowne, by rozważyć ich zakup.

Dlaczego tak źle leczymy raka? – Gazeta Wyborcza, s.4-5- Wskaźnik zachorowalności na raka jest w Polsce niższy niż w najbardziej rozwiniętych krajach. Wskaźnik umieralności – dużo wyższy.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz