Przegląd prasy: w onkologii brakuje transparentności

26 Lutego 2020, 9:12 prasa

Medyk z importu potrzebny, ale dopiero po nostryfikacji – Rzeczpospolita, s.a15 – „Specjalista” w krajach spoza UE może znaczyć coś innego – ostrzega Naczelna Rada Lekarska przed procedowanymi przepisami w noweli ustawy o zawodach lekarza i lekarza dentysty.

Chorzy na tarczycę znów bez leku. Z powodu koronawirusa może zabraknąć więcej - Gazeta Wyborcza, s.17 – W aptekach brakuje prawie 50 ważnych leków. Może zabraknąć kolejnych. Europa jest uzależniona od Chińskich fabryk farmaceutyków, które stanęły.

W onkologii brakuje transparentności – Dziennik Gazeta Prawna, s.A6 – Rozmowa z prof. Piotrem Rutkowskim nt. stanu polskiej onkologii.

Opłata prozdrowotna impulsem do zmiany nawyków żywieniowych – Gazeta Polska Codziennie, s.12 – Rozmowa z dr Małgorzatą Gałązką-Sobotką nt. sugar tax.

Ojciec na porodówce jak pacjent – Rzeczpospolita, s.a17- Mąż rodzącej kobiety ma takie samo prawo do informacji o stanie płodu, a następnie dziecka, jak matka noworodka.

Pielęgniarka wyręczy lekarza także w POZ – Dziennik Gazeta Prawna, s.B11 – W koszyku świadczeń znajdzie się nowe świadczenie. Pielęgniarki w POZ będą mogły przepisywać recepty na wybrane leki i wyroby medyczne.

Koronawirus:

Światowy wyścig po szczepionkę – Rzeczpospolita, s.A5- Epidemia koronawirusa zaktywizowała wiele firm farmaceutycznych do poszukiwania skutecznego leku.

Czekając na wirusa – Gazeta Wyborcza, s.3- Kluczowy dla Europy będzie rozwój wypadków w najbliższych tygodniach. „Mediolanu” nie można zamknąć. Rozmowa z prof. Andrzejem Horbanem, konsultantem krajowym w dziedzinie chorób zakaźnych.

Nie ma zgody MZ na odpłatność badań – Super express, s.4- Rozmowa z Waldemarem Kraską, wiceministrem zdrowia nt. badań laboratoryjnych na obecność koronawirusa.

Koronawirus. Niebezpieczna zaraza rozprzestrzenia się po Europie – Fakt, s.2-3 – Sytuacja epidemiologiczna we Włoszech i w Polsce.

Biznes na koronawirusie? – Gazeta Polska, s.5 – Reakcja MZ na cennik dot. badania pod kątem koronawirusa w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Warszawie.

Spółki medyczne raczej nie zyskają – Parkiet, s.8 – Teoretycznie rozwój koronawirusa może wspomóc notowania wybranych spółek medycznych, np. producentów wyrobów medycznych. „Raczej na krótko”

Tygodniki

Przepustka do życia – Polityka, s.30-32 – Materiał o potrzebie refundacji leczenie metodą immunoterapii CAR T- cells.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz