Koalicja Obywatelska za obowiązkową hospitalizacją osób zakażonych koronawirusem

26 Lutego 2020, 18:39 SZPITAL

Posłowie Koalicji Obywatelskiej złożyli w Sejmie projekt noweli ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi. Projekt ma na celu umożliwienie objęcie obowiązkową hospitalizacją osób zakażonych koronawirusem. Posłowie upominają się o rozpoczęcie procedowania legislacyjnego wnioskowanego projektu.

Czytaj również: Ł.Szumowski: nadal nie ma żadnego potwierdzonego przypadku koronawirusa

Złożony przez posłów Koalicji Obywatelskiej projekt noweli ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi dotyczy uzupełnienia wykazu chorób, w przypadku których stosuje się obowiązkową hospitalizację oraz kwarantannę o przypadki zachorowań na koronawirusa Covid-19.

"Od dnia złożenia projektu w Sejmie (14 lutego) projekt nie otrzymał jeszcze choćby numeru druku" - czytamy w liście Małgorzaty Kidawy-Błońskiej (KO) do Marszałek Sejmu Elżbiety Witek.

- "W związku z szybkim rozprzestrzenianiem się wirusa w państwach europejskich i potencjalnym zagrożeniem dla Polski zwracam się o pilne skierowanie projektu do prac w Sejmie "- czytamy w liście do Marszałek. 

Aktualny wykaz chorób zakaźnych 

JK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

Ant Środa, 26 Lutego 2020, 19:52
Oni naprawdę nie chcą chyba wygrać już żadnych wyborów... Kto wpadl na taki pomysł?!