Senat wysłucha informacji rządu o koronawirusie

27 Lutego 2020, 9:02 tomasz grodzki

Dziś (czwartek, 27 lutego) w Senacie informację dotyczącą koronawirusa przedstawi resort zdrowia. To będzie dodatkowy punkt obecnego posiedzenia izby wyższej parlamentu.

O rozszerzeniu porządku obrad Senatu o punkt dotyczący koronawirusa poinformował marszałek Senatu w środę wieczorem w programie Fakty po faktach.

- To będzie dodatkowy punkt obecnego posiedzenia. Gdy głosowaliśmy porządek obrad, wielu senatorów z PiS było przeciw wprowadzeniu tego punktu - mówił T. Grodzki.

Jak podkreślał, z koronawirusem trzeba walczyć bez barw partyjnych. - Dla lekarza jest to oczywiste. Myślę, że dla wszystkich polityków powinno to być również oczywiste - stwierdził Marszałek Senatu.

W środę Prezydent RP Andrzej Duda poinformował popołudniu, że wystąpi do Marszałek Sejmu o pilne zwołanie specjalnego otwartego posiedzenia Sejmu, aby rząd udzielił informacji całemu społeczeństwu, jaka jest obecna sytuacja związana z koronawirusem, jakie działania w tym zakresie zostały podjęte przez rząd. Ponadto dodał, że chciałby dodatkowych działań legislacyjnych, które ułatwią przygotowanie i ewentualną walkę z koronawirusem, m.in. brak limitowania świadczeń związanych z działaniami przygotowawczymi i walką z koronawirusem, gdyby takie przypadki wystąpiły.
 
BPO
 
 
Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

Lek Antoni Kisło Czwartek, 27 Lutego 2020, 16:30
Nie możecie połączyć z posiedzeniem Sejmu na ten sam temat.Proszę oszczędzać czas Ministra Zdrowia czy rządu