Przegląd prasy: nieuleczalnie chorzy nie mogą liczyć na opiekę

27 Lutego 2020, 8:33 prasa

Nieuleczalnie chorzy nie mogą liczyć na opiekę – Dziennik Gazeta Prawna, s.a6 – Organizacje zajmujące się pacjentami w stanie terminalnym alarmują, że w większości województw sytuacja nie jest dobra. Normy dot. liczby miejsc w hospicjach stacjonarnych spełniają tylko trzy województwa.

Szpitalny zamach na autonomię lekarzy rodzinnych – Dziennik Gazeta Prawna, s.B8 – Włączenie podstawowej opieki zdrowotnej do szpitali powiatowych to jeden z pomysłów na poprawę ich sytuacji finansowej.

Wprowadzenie opłaty cukrowej może nic nie dać – dziennik Gazeta Prawna, s.B11 – Wątpliwe jest, by nowa danina prozdrowotna rzeczywiście wpłynęła na wybory konsumentów. Opinie dr Artura Bartusiewicza (SGH) oraz Małgorzaty Wąsowskiej (doradca podatkowy).

Pure Biologics filtruje kandydatów – Puls Biznesu, s.10 – Spółka Pure Biologics przygotowuje się do testów na zwierzętach terapii stosowanej w leczeniu choroby rzadkiej, zespołu Devica.

Mercator wydłuża swoje pięć minut – Parkiet, s.7 – Producent rękawiczek odnotowuje wzrost kursu na giełdzie. Powód? Koronawirus w Europie.

Koronawirus

Zero organizacji, zero informacji – Gazeta Wyborcza, s.4-5- Szpitale i przychodnie nie mogą się dodzwonić do sanepidów. Lekarze rezydenci domagają się od prezydenta, aby państwo „w końcu zaczęło się profesjonalnie przygotowywać do nadejścia epidemii”.

Maseczka z apteki nie chroni przed wirusem – Super Express, s.4 – Minister zdrowia Łukasz Szumowski przekonuje, że standardowa maseczka ochronna nie pomoże w zabezpieczeniu się przed chińskim wirusem.

Z podejrzeniami nie idzie się do przychodni – Dziennik Gazeta Prawna, s.A2 – „Pacjenci są zdezorientowani i nie zawsze otrzymują właściwe wskazówki. Brakuje maseczek i jednorazowych fartuchów.”

Biznes stawia zasieki w obawie przed epidemią – Rzeczpospolita, s.A17 – Poczta Polska kupiła tysiąc masek antywirusowych. Zestawy masek i żeli dezynfekujących dostali również taksówkarze iTaxi.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz