Rozporządzenie MZ obejmujące koronawirusa reżimem ust. o chorobach zakaźnych

27 Lutego 2020, 22:33

Opublikowanie rozporządzenia, które obejmie koronawirusa reżimem ustawy o chorobach zakaźnych - zapowiedział w czwartek wieczorem wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Jak poinformował na Twitterze, "dziś wieczorem zostanie opublikowane rozp @MZ_GOV_PL, które obejmie koronawirusa reżimem ustawy o chor zakaźnych".

Chodzi o przepisy ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, które odnoszą się do zakażeń i chorób zakaźnych. Wykaz chorób określa załącznik do ustawy.

Rozporządzenie przewiduje dołączenie zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 do wykazu i objęcie go przepisami ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu chorób zakaźnych.

Ustawa określa m.in. tryb podejmowania działań przeciwepidemicznych i zapobiegawczych w celu unieszkodliwienia źródeł zakażenia. Przepisy określają też zadania organów administracji publicznej w zakresie zapobiegania i zwalczania zakażeń.

Ustawa przewiduje m.in., że osoby z podejrzeniem zakażenia na wskazaną chorobę zakaźną podlegają obowiązkowym badaniom sanitarno-epidemiologicznym.

BPO

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz