Przegląd prasy

28 Lutego 2020, 9:19 Przegląd prasy

Koronawirus będzie w nas – Dziennik Gazeta Prawna, s.A2-A10 – Rozmowa z Jarosławem Pinkasem, GIS nt. koronawirusa. Informacje o profilaktyce, leczeniu i sytuacji epidemiologicznej w Europie.

Na koronawirusa nie ma lekarstwa – Fakt, s.5- rozmowa z Ministrem Zdrowia nt. przygotowań na wypadek epidemii koronawirusa w Polsce.

Koronawirus rozlewa się po świecie. Europa boi się epidemii we Włoszech – Polska The Times, s.14 – Materiał o zagrożeniu epidemii koronawirusem. Jedna z amerykańskich firm biotechnologicznych podała, że opracowała już pierwsze eksperymentalną szczepionkę przeciw Covid19.

Instytucje odpowiedzialne za zdrowie wprowadzają chaos – Polska The Times, s.18-19 – Mimo zapowiedzi resortu, nie zostały jeszcze zakupione testy do identyfikacji koronawirusa do laboratoriów sanitarno-epidemiologicznych . Rozmowa z dr n. med. Grażyną Cholewińską, Konsultantem Wojewódzkim w dziedzinie choróļ zakaźnych.

Komu zaszkodzi koronawirus – Puls Biznesu, s.12-13- Wywołana panika w związku z epidemią koronawirusa wpływa na kondycję spółek giełdowych.

Tym spółkom nie zaszkodzi koronawirus – Parkiet, s.4 – Giełdowe spółki zajmujące się badaniami diagnostycznymi odnotowują wzrost kursów.

Polacy boją się epidemii – Rzeczpospolita, s.A8 – Sondaż „RP” nt. koronawirusa.

Lekarze nie wiedzą co robić z chorymi – Rzeczpospolita, s.a8 – W części lecznic brakuje środków dezynfekcji, a dyrekcja tematu wirusa nie porusza.

Cztery minuty na chorego – Gazeta Wyborcza, Tygodnik Warszawa, s.7 – Rozmowa z prof. Cezarym Szczylikiem, onkologiem nt. sytuacji w polskiej onkologii.

Dodatki

Tylko zdrowie – Gazeta Wyborcza

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz