Projekt rozporządzenia w sprawie zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2

28 Lutego 2020, 9:55 laboratorium trzustka wyspy trzustkowe gumed

Ministerstwo Zdrowia opublikowało projekt rozporządzenia przewidujący objęcie przepisami o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2.

W związku z wyjątkowym charakterem rozporządzenia podjęto decyzję o nieprzedłożeniu projektu do konsultacji.

Jak czytamy w Ocenie Skutków Regulacji projektu, rozporządzenie "nie zostało przekazane do opiniowania i konsultacji publicznych, z uwagi na konieczność jego pilnego wejścia w życie, a także ze względu na szczególny charakter regulacji, jakim jest pilne i niezwłoczne dostosowanie brzmienia". 

Wydanie rozporządzenia wynika z konieczności pilnego włączenia czynnika i wynika z decyzji WHO o ogłoszeniu stanu zagrożenia zdrowia publicznego o znaczeniu międzynarodowym.

14. lutego do Sejmu podobny projekt, który przeiwdywał objęcie obowiązkową hospitalizacją i kwarantanną osób zakażonych koronawirusem, złożyli posłowie Koalicji Obywatelskiej. W środę upominali się o rozpoczęcie procedowania legislacyjnego wnioskowanego projektu.

Jak komentował na swoim Twitterze sprawę wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński: "Posłowie Koalicji złożyli do laski marszałkowskiej projekt 'ustawy ws. koronawirusa' - niestety pomylono wirusa SARS-CoV-2 z chorobą COVID-19". Zapowiedział tym samym publikację ww. projektu rozporządzenia MZ. 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

remcio Sobota, 29 Lutego 2020, 10:11
Fajnie byłoby zamieścić w tekście link do tego projektu.