Późnym wieczorem opublikowano projekt ustawy wz. z zagrożeniem koronawirusem

02 Marca 2020, 0:01 szumowski sejm

Opublikowano rządowy projekt ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

 

 

Późnym wieczorem, na mniej niż 12 godzin przed rozpoczęciem specjalnie zwołanego posiedzenia Sejm w związku z zagrożeniem koronawirusem, na stronach sejmowych opublikowano rządowy projekt ustawy. Ustawa określa w szczególności zasady i tryb zapobiegania oraz zwalczania zakażenia i rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej u ludzi, wywołanej wirusem SARS-CoV-2, w tym zasady i tryb podejmowania działań przeciwepidemicznych i zapobiegawczych w celu unieszkodliwienia źródeł zakażenia i przecięcia dróg szerzenia się choroby - czytamy w uzasadnieniu ustawy.
 
 
O godzinie 10:00 rząd przedstawi w Sejmie informację o podjętych działaniach i o stanie przygotowań państwa związanych z zagrożeniami epidemicznymi w Polsce i Europie. To jedyny punkt zwołanego na poniedziałek posiedzenia Sejmu. Marszałek Izby Elżbieta Witek poinformowała, że kluby będą miały po 15 minut na wystąpienia klubowe. "Potem będą jeszcze pytania" - dodała.
 
Wcześniej o godzinie 9:00 w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego Prezydent Andrzej Duda spotka się z Premierem Mateuszem Morawieckim, Ministrem Zdrowia Łukaszem Szumowskim, Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariuszem Kamińskim oraz szefem Kancelarii Premiera Michałem Dworczykiem.
 
Na godzinę 9:30 zaplanowana jest konferencja prasowa Prezydenta RP.
Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

1 komentarz

Marek Nowak Niedziela, 08 Marca 2020, 7:32
Gdzie mogę znaleźć ustawę o Korona wirusie?