J. Pinkas: skończyć z umniejszaniem pracy diagnostów laboratoryjnych

02 Marca 2020, 14:07 Pinkas

Podczas poniedziałkowego wystąpienia w Sejmie, Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas zaapelował do posłów o "zaprzestanie deprecjonowania diagnostów laboratoryjnych". Jak stwierdził "czekamy na wyniki ponieważ badamy to metodami, które dają 100 proc. pewności".

CzytajDiagności laboratoryjni a koronawirus: uderzanie w diagnostów nieetyczne

-Nasze działania to informowanie oraz działania analityczne. Oceniamy "co mogłoby nas zaskoczyć". Nie może zaskoczyć nas nic - stwierdził GIS, Jarosław Pinkas. - Po analityce nastąpiły działania, które doprowadziły do stworzenia teczek dokumentów. Jeśli ktoś będzie oceniał zaangażowania państwa polskiego w zwalczaniu koronawirusa to będziemy stanowić benchmark - ocenił i apelował do posłów, którzy wątpliwie wypowiadali się na temat działań resortu: "sprawdźcie nas". 

- 16 tys. pracowników Głównego Inspektoratu Sanitarnego wymaga spokoju. GIS pracuje dzień i noc od 9. stycznia. Pracownicy muszą być rozeznani w wiedzy, którą następnie dzielą się z wciąż pytającym społeczeństwem - mówił.

Stwierdził również, że "długi czas oczekiwania na wyniki badań diagnostycznych w kierunku koronawirusa" bierze się z gwarancji prawidłowości wyników tych badań.

-Czekamy na wyniki ponieważ badamy to metodami, które dają 100 proc. pewności. Są  takie testy przesiewowe, które trzeba później powtarzać. Musimy być pewni wyników. Nam nie może się nic wydawać - mówił Jarosław Pinkas apelując o "zaprzestanie deprecjonowania pracy polskich diagnostów laboratoryjnych" oraz żadnych pracowników medycznych w związku z pracą w obliczu kryzysu epidemicznego. 

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

2 komentarze

Sewer Czwartek, 12 Marca 2020, 19:42
Na ołtarze ich wynieśmy ,bo łachę robią że pracują .
Tears Poniedziałek, 02 Marca 2020, 19:03
Jestem diagnostą laboratoryjnym od 24 lat i chcę Panu Pińkasowi podziękować. Szkoda tylko, że musiała wybuchnąć pandemia, aby moja grupa zawodowa była dostrzeżona.