Sejmowa Komisja Zdrowia bez punktu o rządowym programie 75+

13 Stycznia 2016, 13:50

Z dzisiejszego porządku obrad sejmowej Komisji Zdrowia został usunięty punkt przewidujący przedstawienie przez ministra zdrowia informacji na temat założeń do rządowego programu bezpłatnych leków dla osób powyżej 75 roku życia. Wniosek zgłoszony przez wiceprzewodniczącego Komisji, posła Tomasza Latosa (PiS), został przegłosowany przez większość członków Komisji Zdrowia.

Poseł Latos motywował swój wniosek zbyt wczesnym etapem prac nad projektem i brakiem możliwości dyskutowania o jego szczegółowych rozwiązaniach. Posłowie, którzy mieli na ten temat odmienną opinię, oczekiwali po dzisiejszej Komisji Zdrowia dyskusji właśnie nad proponowanymi przez rząd konkretami. Darmowe leki dla seniorów premier Beata Szydło zapowiedziała już podczas expose. Do tej pory, poza znacznie zmniejszoną kwotą na ten cel w projekcie budżetu, nie znamy szczegółowych założeń – skarżyli się posłowie opozycji na sejmowej Komisji Zdrowia.

Komisja podczas dzisiejszego posiedzenia przyjęła z poprawkami plan prac za okres od 1 stycznia do 31 lipca 2016 roku. Wśród tematów, którymi zajmą się w ciągu najbliższych kilku miesięcy członkowie Komisji jest m.in. informatyzacja w ochronie zdrowia, kondycja finansowa szpitali klinicznych, komercyjne badania kliniczne i opieka nad chorymi na stwardnienie rozsiane.

Redakcja.

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz