Ł. Szumowski: 5 zakażeń koronawirusem w Polsce. Cztery nowe przypadki

06 Marca 2020, 17:07 ludzie tłum przestrzeń obywatele piesi

Mamy cztery nowe, potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem w Polsce - poinformował podczas konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski.

W sumie w Polsce obecnie potwierdzonych jest 5 przypadków zakażenia koronawirusem: w Zielonej Górze, Ostródzie, Szczecinie i Wrocławiu.

Jeden z pacjentów to osoba podróżująca autobusem z Niemiec wraz z "pacjentem 0", który przebywa obecnie w szpitalu w Zielonej Górze. Pacjent objęty był hospitalizacją wraz z innymi podróżującymi autokarem, w szpitalu zakaźnym w Ostródzie gdzie potwierdzono u niego zakażenie. 

Dwójka pacjentów to osoby powracający z Włoch do Szczecina.  - Pacjenci poinformowali służby sanitarne. Ich prawdopodobieństwo zakażenia określono jako umiarkowanie-wysokie. Nie mieli objawów. Zgłosili się do szpitali i natychmiastowo zostali objęci kwarantanną domową oraz otrzymali e-ZLA z pracy. W trakcie kwarantanny pojawiły się objawy. Wówczas zostali przewiezieni do szpitala - mówił minister zachwalając dostosowanie się podróżujących z Włoch pacjentów ze Szczecina, do określonych procedur. 

- Wszyscy pacjenci objęci są opieką medyczną. U żadnego nie stwierdzono zagrożenia dla życia. Pacjenci są w stanie stabilnym. To osoby w młodym i średnim wieku - mówił minister zdrowia.

-Wciąż trwa część dochodzeniowa. Zgodnie z raportem Jarosława Pinkasa przekazanego mi po powrocie do Warszawy, wszystkie potencjalne kontakty z zakażonymi zostały namierzone, zlokalizowane, a osoby te zostały objęte kwarantanną- zapewniał minister.

 JK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz