Dziękujemy Twój adres email został pomyślnie dodany do newslettera Polityki Zdrowotnej.

Specustawa dotyczącą koronawirusa z podpisem Prezydenta RP

07 Marca 2020, 12:38 pismo dokument podpis

Prezydent Andrzej Duda poinformował w sobotę w Nysie (woj. opolskie), że podpisał ustawę o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem koronawirusa.

Ustawa o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowychprzewiduje m.in. możliwość wprowadzenia zdalnej pracy w czasie kwarantanny lub nadzoru epidemiologicznego, wypłatę zasiłków dla rodziców za czas zamknięcia szkół, przedszkoli i żłobków; wydawanie poleceń przez wojewodę organom administracji, wyłączenia przepisów prawa budowlanego czy ustawy o zamówieniach publicznych. Na mocy specustawy żołnierze służby czynnej będą mogli wykonywać dodatkowe zadania. Ponadto ustawa przewiduje uproszczenie przekazywania asortymentu przez Agencję Rezerw Materiałowych.

Sejm uchwalił ustawę w poniedziałek, a w piątek bez poprawek poparł ją Senat.

Ustawa ma wejść w życie z dniem następującym po jej ogłoszeniu.

W środę w Polsce potwierdzono pierwszy przypadek pacjenta zakażonego koronawirusem. W piątek minister zdrowia poinformował o kolejnych czterech osobach zakażonych. 
 
BPO
Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz