Koronawirus. Poznań: od jutra zamknięte wszystkie szkoły i instytucje miejskie

10 Marca 2020, 11:53 dzieci

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia potwierdziło pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem na terenie Wielkopolski. Od środy wszystkie szkoły, przedszkola, baseny i instytucje miejskie w Poznaniu mają być zamknięte na okres dwóch tygodni- poinformował z-ca prezydenta miasta. 

 

- Po konsultacjach z lekarzami oraz poinformowaniu SANEPID podjęliśmy decyzję o zaleceniu zamknięcia od jutra przez okres 14 dni wszystkich miejskich placówek oświatowych (szkoły, przedszkola, MDK, poradnie) oraz żłobków, aby profilaktycznie przeciwdziałać roznoszeniu Coronowirusa - pisze na swoim profilu Facebook Mariusz Wiśniewski, z-ca prezydenta miasta..

- Jakkolwiek jak podkreślają specjaliści, dzieci są najmniej narażone na te zachorowania lub przechodzą je bezobjawowo, to niestety mogą przenosić wirusa i zarażać osoby dorosłe, zwłaszcza starsze. Należy spodziewać się podobnej decyzji w całej Polsce, aby uniknąć takich sytuacji jak np. we Włoszech. Chcemy w Poznaniu zadziałać prewencyjnie, by minimalizować przypadki zachorowań, których niestety należy liczyć się iż przybędzie - argumentuje.

- Przyjęta przez Parlament specustawa o koronowirusie reguluje zasady zasiłków opiekuńczych dla rodziców. Wszystkie niezbędne informacje będą znajdować się na stronach Miasta. Specjalne instrukcje pójdą jeszcze dziś z Wydziału Oświaty do wszystkich placówek oświatowych - uzupełnił.

JK

Dziękujemy! Twój komentarz został pomyślnie dodany i oczekuje na moderację.

Dodaj komentarz

10 komentarzy

Ja Środa, 11 Marca 2020, 12:14
A co z dużymi firmami i zakładami produkcyjnymi? To zbiorowiska kilkuset ludzi. Wiadomo z kim poszczególne osoby miały kontakt. Jak nie chcemy sytuacji podobnej do tej we Włoszech to pozamykajmy wszystko!
Romain Środa, 11 Marca 2020, 11:06
NIestety brakuje konsekwencji, prywatne uczelnie decyzją władz będą funkcjonować... przykładem Wyższa Szkoła Edukacji i Terpaii w Poznaniu, tam studenci mają się stawiać zarówno na wykładach, jak i ćwiczeniach...
Narcyz Środa, 11 Marca 2020, 7:07
W Poznaniu jeden przypadek i prawidlowa reakcja wladz miasta. Tutaj w Rybniku 5 przypadkow i każą nam wracac do szkol. To sie w glowienie miesci!!!
Patryk Wtorek, 10 Marca 2020, 17:27
Fajnie być nauczycielem tyle wolego nikt niema ale jeszcze podwyżki Im dac
mee Środa, 11 Marca 2020, 15:41
brawo! dobrze prawisz
TataIndika Środa, 11 Marca 2020, 15:18
Walnij się w dekiel, Januszu bez szkoły.
Xxz Środa, 11 Marca 2020, 15:03
Tak? A to dlaczego w liceach przychodzą nauczyciele bez uczniów przez te 2 tygodnie? Ps. 'Nie ma' oddzielnie się pisze....
Mati Środa, 11 Marca 2020, 11:06
Jesteś Debilem :)
Klaudia Wtorek, 10 Marca 2020, 16:29
I co to da? Ktoś kto jest z Poznania i uczy się w innym mieście(np. Ostródzie) może w ten sposób przenieść wirusa lub się nim zarazić i w ten sposób to i tak będzie się rozprzestrzeniać.To nie ma sensu. Najbardziej radykalnym rozwiązaniem byłoby zamknięcie szkół na terenie całej Polski, aby zarażonych było najmniej.
Iga Wtorek, 10 Marca 2020, 15:24
Bardzo dobry krok. W Warszawie w szkole mojego dziecka jest ponad 1000 dzieci i szkoła dziś ma. Rząd dba tylko o siebie i nie robi kampani a dzieci i nauczyciele i ich rodziny to się nie liczą. Sama od jutra nie pośle dziecka do szkoły.